Слюсар з ремонту, токар

Слюсар з ремонту, токар

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів.
Водій автотранспортних засобів категорії «C»

Транспортна галузь господарства відіграє надзвичайно велику роль у державі і постійно поповнюється автомобільний парк.

Головний предмет праці – автомобіль, різні вимірювальні прилади та інструменти. Мета праці – вчасно, якісно, безпечно перевозити пасажирів і вантажі. Знаряддями праці водія є прилади керування автомобілем та слюсарно-монтажні інструменти.

Доля водія, пасажирів і пішоходів, цілість вантажів, шляхового обладнання і самого автомобіля багато в чому залежать від автослюсаря – спеціаліста, який готує автомашину в дорогу. Із створенням вітчизняного автомобілебудування та із збільшенням автомобільного парку, безумовно, роль слюсаря з ремонту автомобілів все більше зростає. Робота водія у всіх на видноті.

Медичні обмеження:
Не можуть бути допущені до навчання та роботи особи, яким характерні:

Водій, крім хорошого здоров’я, повинен мати відповідні якості, які є визначальними у його професії. Увага – одна з найважливіших якостей водія. В процесі роботи напрямок уваги змінюється: вона зосереджена то на засобах керування, то на сприйнятті ситуації на дорозі, або на тому та іншому одночасно. Ось чому вміння розподіляти увагу професійно важливе для водія.

Водій повинен вміти логічно мислити. Це особливо важливо в період, коли людина вчиться керувати машиною. Важливо також, щоб водій мав і хорошу зорову оперативну пам’ять, що дозволяє орієнтуватися в дорозі, економити час для пошуку оптимального маршруту.

Дуже велике значення для водія має реакція – зворотна дія на ускладнення ситуації руху, а також вміння володіти собою. Діяльність водія пов’язана з великим нервовим напруженням і вимагає особливої волі та вміння керувати своїми почуттями. Зберігаючи контроль над собою в критичних ситуаціях, проявляючи кмітливість, вольова людина здатна активізувати психічну діяльність, перебороти труднощі, перемогти страх і в результаті прийняти єдине правильне рішення і уникнути дорожньо-транспортної пригоди.

Для того, щоб величезний парк автомобілів був справний та ефективно працював, потрібні працівники, котрі слідкують за станом автомобілів, усувають неполадки.

Цим займаються автослюсарі, і потреба в них постійно збільшується. Тому імовірність працевлаштування після навчання висока. Набуті професійні знання автослюсар може реалізувати в інших професіях. Ризик втрати роботи майже нульовий.

ТОКАР

Професія токаря використовується у всіх галузях народного господарства
Токарна справа являє собою обробку металу і неметалевих матеріалів різання. Різанням називають послідовне зняття з заготовки слоїв за допомогою ріжучого інструменту і таким чином досягають заданих кресленням форми, розміру та якості деталей. Різання на верстатах (токарному, фрезерному, свердлильному і т.д) є ручним або механічним.

Токар повинен знати:
В обов’язки токаря входить:
Вимоги до індивідуальних якостей:
Медичні протипоказання: