Історія навчального закладу📝

Тут описана історія про наш навчальний заклад

Архів подій

Тут поширені недавні події які були проведені в училищі. В подіях на фото, приймали участь учні з різних груп та професій.

Історія про навчальний заклад

Детальніше описано про заклад нижче:

На теренах Яворівського району в 1980 році на базі ЯДГХП «Сірка» був заснований професійний навчальний заклад, який відіграв вирішальну роль в житті нашої молоді. Багато випускників шкіл пов’язали свою долю з ПТУ, яке готувало спеціалістів для роботи на сірчаному підприємстві, фабриці верхнього спортивного трикотажу, тресту «Яворівхімбуд», управління сільського господарства за спеціальностями: «Машиніст екскаватора, бульдозера», «Електромонтер», «Електрослюсар», «Слюсар з КВП та автоматики», «Токар», «Електрогазозварник», «Слюсар з ремонту технологічного обладнання», «Машиніст компресорного устаткування», «Автослюсар», «Лаборант хімічного виробництва», «Столяр, майстер з художнього оформлення житла», «Швеї-мотористки, в’язальниці».📂

Учнівський колектив налічував 1200 чоловік. Навчали їх більше 150 викладачів, майстрів виробничого навчання та вихователів. Очолював колектив Варшко Іван Кирилович, відмінник народної освіти з багаторічним педагогічним досвідом. Організаторські здібності керівника, його одержимість, творчий оптимізм, гуманізм, вміння спрямовувати зусилля колективу на вирішення кардинальних завдань вивели навчальний заклад на належний рівень. Для навчання були створені необхідні умови: світлі навчальні кабінети та лабораторії, навчально-виробничі майстерні, забезпечені технічними засобами. Організовано систему кабінетного навчання, створено комп’ютерні класи, наявні транспортні засоби, сільськогосподарська техніка, металообробні і деревообробні верстати, зварювальні апарати, до послуг учнів запрацювала їдальня на 400 місць, спортивний та актовий зали, гуртожитки на 1080 місць, добре укомплектована бібліотека, фонд якої складав 35000 одиниць.
Щороку 400 випускників поповнювали лави робітничого класу, працюючи на підприємствах району.

Гордістю училища є випускники: Микола Хоча (директор заводу м.Лубни), Надія Шаліга (чемпіонка України з п’ятиборства), Любов Пилипців (чемпіонка України з біатлону), Ірина Сувало (інженер-технолог швейної фабрики «Йоха України», Віктор Сігаєв (героїчно полеглий в бою за Україну 17.01.2015 р. під смт. Оленівка Волноваського р-ну), Касіневич Я.Г., майстер в/н, Варениця Т.Г., майстер в/н, Макало І.І., викладач спецдисциплін.

Навчальний процес вміло поєднували з відпочинком. Свої здібності та нахили вихованці могли розкрити, відвідуючи гуртки технічної творчості. Популярним серед учнів був духовий оркестр (керівник Комендат Ю.Д.), вокально-інструментальний ансамбль (керівник Русяк Є.) До вподоби багатьом були гуртки художньої вишивки, макраме, хореографічний і драматичний, спортивні секції.

Особливу сторінку в піднесені престижу училища відіграв ансамбль пісні і танцю «Сузір’я», який під керівництвом Польшина М.Т. отримав високе звання народного. Про самодіяльний ансамбль заговорили в багатьох містах колишнього Радянського Союзу, де успішно виступали юні аматори сцени.

Живуть до сьогодні традиції, започатковані першими поколіннями учнів ПТУ.

У 2001 році колектив очолив Пахолок Роман Антонович. Людина діла і слова, тому і зумів в період економічної нестабільності втримати навчальний заклад на плаву. Зміцніла матеріальна база. Обладнано 11 майстерень виробничого навчання, 26 навчальних кабінетів, спортивний комплекс, автодром.

З 2004 року училище переросло в багатогалузевий навчальний заклад з підготовки робітничих кадрів і отримав назву Новояворівський професійний ліцей. Ринкові відносини викликали потребу в нових професіях: «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», «Продавець продовольчих і непродовольчих товарів», «Кухар», «Кондитер», «Спеціаліст з індивідуального пошиття взуття».

Настав час пошуків нових шляхів у підготовці мобільного і конкурентоспроможного кваліфікованого робітника. Набула поширення інноваційна діяльність, соціальне партнерство та співпраця з роботодавцями. Учні отримали можливість здобувати інтегровані професії: «Слюсар з ремонту автомобілів, водій транспортних засобів категорії «С»; «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних»; «Електрогазозварник. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Водій автотранспортних засобів категорії «С»; «Столяр будівельний, тесляр (влаштування та ремонт різного типу дахів). Водій автотранспортних засобів категорії «В»; «Муляр. Штукатур. Маляр»; «Офіціант. Бармен»; «Кухар. Кондитер»; «Перукар (перукар-модельєр). Манікюрник».

У 2013 році Новояворівський професійний ліцей відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про зміну типу та назви Новояворівського професійного ліцею» №1559 від 07.11.2013р реорганізований у Державний навчальний заклад “Новояворівське вище професійне училище”.

Сьогодні ДНЗ “Новояворівське ВПУ” – одне з кращих професійно-технічних навчальних закладів Львівщини, який щороку випускає понад 300 фахівців народного господарства і сфери побуту.